вторник, 29 марта 2016 г.

Рослинний світ

Тваринний світ

Червона книга України

Червона книга України




Сон трава

Сон трава

Простре́л раскры́тый, или Со́н-трава́ (лат. Pulsatílla pátens) — многолетнее травянистое растениевидрода Прострел семейства Лютиковые (Ranunculaceae).
По данным The Plant List на 2013 год, вид относится к роду Анемона, соответственно имеет название:Anemone patens L. Занесён в Красные книги Белоруссии, Казахстана, Латвии, Литвы, Украины, Эстонии, большого числа субъектов Российской Федерации, ряда областей Украины.

Пролісок

Пролісок

Пролісок (Scilla) — рід трав'янистих рослин родини Холодкові (Asparagaceae). Донедавна рід Scilla відносили до родини гіацинтових (Hyacinthaceae). Народні назви: небовий ключ, скоро́лісок, проліска (жіночий рід), проліс, просерен (просерень), підсніжка, первоцвіт, синьоокі. 
Також проліском можуть називатися й інші весняні квіти синьої чи блакитної барви: пушкінія (Puschkinia), печіночниця (Hepatica), хіонодокса (Chionodoxa), гіацинтик (Hyacinthella). Жовтими пролісками в ряді регіонів України, зокрема, на Київщині називають зірочки маленькі (Gagea minima). 
Відомо від 50 до 80 видів роду Scilla, поширених у помірних та тропічних областях — у Європі, Азії, Африці, Північній та Південнній Америці.

Підснижник

Підснижник

Підсні́жник звичайнийпідсніжник білосніжний (Galanthus nivalis) — багаторічна цибулинна рослина. Назва роду походить від грецьких слів, які в перекладі означають «молочно-квітковий» (колір квітів цієї рослини нагадуємолоко). Підсніжник звичайний зростає у листяних лісах і чагарниках в Карпатах та західних лісостепових районах 

Пугач

Пугач

Пугач (Bubo bubo), птах з родини Совові (Strigidae). Один з 13-ти видів роду, єдиний вид роду у фауні України. В Україні осілий птах.Одна з найбільших сов, яка поступається у розмірах лише рибному пугачу. Легко розпізнається за своїми розмірами, темному дзьобу, опереним до кігтів лапами та пір'євими «вушками», які нахилені назовні. У дорослого птаха верх темно-бурий з жовтуватими і білуватими плямами, низ вохристий з темно-бурими широкими поздовжніми рисками. Молодий птах має подібне забарвлення. Має загальну довжину 62—72 см, з розмахом крил 150—180 см, при довжині крил 41—52 см, важить 2,1—3,2 кг. Очі великі круглої форми з чорними зіницями

Лелека

Лелека

Леле́ка бі́лий-Чорногуз — птах розміром від 80 до 100 см довжиною, розмахом крил 200–220 см та вагою від 2,5 до 4,5 кілограмів. Забарвлення пір'я біле, за винятком махових пір'їн на крилах, які мають чорне забарвлення. Коли крила птаха складені, то махові пір'їни покривають задню частину тіла, звідки і походить назва — чорногуз.

Кіт лісовий

Кіт лісовий

Кі́т лісови́й (Felis sylvestris) — вид хижих ссавців з роду Кіт (рід) (Felis) родини Котових (Felidae). Один з 5-ти видів роду. В Україні рідкісний ссавець, що підлягає охороні.Загалом подібний до свійського кота, але відрізняється дещо більшими розмірами (довжина тіла до 90 см) і відносно коротким притупленим хвостом, покільцьованим кількома (частіше 3-4) темними смугами. Кінчик хвоста чорний. Підошви лап чорні. Очі блакитні або сірі. Рінарій червоно-рожевий (кольору «сирого м'яса»).Череп крупний, довжиною 90-110 мм, звичайно без носового прогину.

Заєць білий

Заєць білий

Заєць білий, або заєць-біляк, біляк, білик (Lepus timidus) — вид гризунів роду Заєць (Lepus) з родини Зайцеві(Leporidae) ряду Зайцеподібні (Leporiformes).Тварина середнього розміру, за складом тіла нагадує кроля. Довжина тіла — 44-74 см, вага — 2,5-5,5 кг. Забарвлення влітку буро-сіре, зимою — чисто біле. Хвіст чисто сірий без чорного волосся, кінчики вух чорні протягом всього року.

Журавель

Журавель

Журавель сірий (Grus grus) — великий птах, що мешкає в Європі і Азії, третій за чисельністю вид родинижуравлиних. Один з 10 видів роду, один з 2 видів роду у фауні України, представлений номінативним підвидом.На території України гніздиться на Поліссі, іноді в заболочених долинах річок Лівобережного Лісостепу. Під час сезонних міграцій зустрічається по всій території, концентрується у Присивашші, де зареєстровано поодинокі гнізда. В минулому ареал виду охоплював весь помірний пояс Євразії. Тепер європейська частина ареалу дуже скоротилася (поширений головним чином на Скандинавському півострові). Зимує у Північній АфриціЗахідній та Південній Азії.